LALLAFOM Poli-Silikonowy System Dachowy

LALLAFOM USA® – oferuje wyróżnioną na rynku amerykańskim, systemową metodę izolacji dachów dla najbardziej wymagających konstrukcji. Rozwiązanie szczególnie pożądane przez dojrzałe i odpowiedzialne firmy wykonawcze, zdające sobie sprawę z dotychczasowego ryzyka tego szczególnego procesu wykonawczego i rozumiejące wagę następstw błędów wykonawczych lub materiałowych w instalacjach hydroizolacji i termoizolacji zewnętrznych połaci dachów płaskich.

Zainstalowany poliuretanowo-silikonowy system dachowy

POLY-Si Roofing System – Unikatowy, Poliuretanowo-Silikonowy System Izolacji Dachu Tworzą Trzy Segmenty Materiałowe:

Dachowa piana zamkniętokomórkowa - termoizolacjaHeatGuard 250 – poliuretanowa i żelująca (zamiast tradycyjnie wyłącznie pęczniejąca), dwuskładnikowa piana dachowa, wytrzymująca siły ściskające o wartości 300 kpa i odporna na rozciąganie o sile ponad 400 kpa, posiadająca stabilność wymiarową o max. dopuszczalnym odkształceniu liniowym <0,5% i współczynnik absorpcji wody 0,9%

czytaj więcej o HeatGuard 250®

Silikonowa powłoka dachowa - hydroizolacjaSealCote 1000 – silikonowa i modyfikowana, jednoskładnikowa, alifatyczna powłoka ochronna, instalowana w postaci oddychającej membrany natryskowej, zapewniającej każdej powierzchni szczelną i długotrwałą hydroizolację wraz z jej jednoczesnym zabezpieczeniem mechanicznym, antykorozyjnym oraz anty UV.

czytaj więcej o SealCote 1000®

Granulat ceramiczny

Finalna warstwa systemu dachowego, wtapiana w powłokę silikonową, której zadaniem jest ostateczne utwardzenie zewnętrznej powierzchni izolacyjnej, chroniące przed dziobaniem ptactwa oraz wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Ekonomia na Starcie Modernizacji Dachu

Istotną informacją jest to, że przy zastosowaniu przedstawionego rozwiązania dla modernizacji wyeksploatowanego dachu, inwestor nie ponosi kosztu usuwania i utylizacji obecnego poszycia (papy, blachy, itp.), które nie stanowi przeszkody dla instalacji systemu. Mogą wystąpić jedynie miejscowe prace przygotowawcze (np. umocowanie luźnych elementów poszycia lub usunięcie stojącej punktowo pod papą wody).

Termoizolacja Pianą PUR, Hydro-Izolacja, Ochrona Mechaniczna – Wszystko, Czego Dach Wymaga od Izolacji

Kompleksowy i niezwykle trwały system izolacji dachu został sprawdzony na milionach metrów kwadratowych połaci dachowych w USA. Do wieloletnich użytkowników, będących pod opieką systemu należą między innymi fabryki General Motors ze swoimi rekordowymi powierzchniowo dachami.

Opublikowane w USA blisko 3 lata temu badania stanu technicznego dachów o ponad 20-letniej eksploatacji wykazały jedynie lokalne naprawy na powierzchni zaledwie 1% połaci dachowych, zabezpieczonych takim właśnie termo-hydroizolacyjnym systemem. izolacji dachu zewnętrznego. Wynikiem tych zaskakujących ustaleń, w branży izolacyjnej USA powstał i uległ rozpowszechnieniu nowy wyznacznik jakościowy, określany mianem: „Fifty-Year-Roof-System” (pięćdziesięcioletni system dachowy) – trafnie ujmujący trwałość, niezawodność oraz wszechstronne zalety zastosowanej poliuretanowo-silikonowej technologii zabezpieczeń dachów:

  • błyskawiczna instalacja całego systemu (izolacji pianą PUR, powłok silikonowych i granulatu)
  • maksymalna termoizolacja dachu zimą
  • maksymalna termoizolacja dachu latem
  • maksymalna szczelność poszycia dachowego – hydroizolacja dachu w każdych warunkach
  • instalacyjna ekonomiczność – system finalnie 40% – 70% tańszy od rozwiązań tradycyjnych oraz piano-polimocznikowych
  • zachowana ciągła elastyczność strukturalna – także w zimowych, nawet ekstremalnie niskich temperaturach (brak pęknięć)
  • przynależność powłoki silikonowej SealCote 1000® do technologii „moisture cure”, przy której większa względna wilgotność powietrza wręcz sprzyja procesowi instalacji i przyspiesza czas schnięcia (<1godz.), usuwając tym samym przeszkody, jakie w tym względzie napotykają powłoki polimocznikowe (finansowe porażki na skutek odwarstwiających się, pęczniejących i pękających warstw polimocznika na pracującej konstrukcji dachowej)
  • trwałość – odporny na wody opadowe i stojące, UV odporny i UV stabilny (bez utleniania, kruszenia, degradacji, odbarwień pod wpływem promieni słonecznych)
  • wytrzymałość – bezpiecznie znosi dachowe obciążenia konstrukcyjne, opiera się typowym uszkodzeniom mechanicznym i wydziobaniu przez ptactwo, pozwala na odśnieżanie połaci dachowych przy pomocy standardowych narzędzi

System Izolacji Dachu Prosty w Montażu – Inteligentny w Działaniu – Trwały w Ochronie

POLI-SILIKONOWY System Dachowy, oferowany przez LALLAFOM USA®, to prawidłowa alternatywa dla inwestorów i firm wykonawczych, frustrowanych wszechobecną usterkowością i brakiem trwałości dotychczas oferowanych na polskim rynku form zabezpieczeń dachowych. (odwiedź stronę Europejskiej Organizacji Poliuretanowych Izolacji Natryskowych i zajrzyj do działu „Z archiwum X”)

System HeatGuard 250® + SealCote® 1000 + Granulat Ceramiczny tanowi długo oczekiwane na rynku europejskim uniwersalne rozwiązanie dla bezproblemowego w montażu oraz wieloletniego i wzorcowo działającego, kompleksowego zabezpieczenia zewnętrznej powierzchni każdego rodzaju wyeksploatowanego czy nowo powstającego dachu płaskiego.

POLY-Si Roofing System, to wyjątkowe rozwiązanie izolacji dachu, szyte na miarę bieżących potrzeb i wymogów Inwestora – minimalny podkład piany dachowej na dach przykrytej silikonem z granulatem to 3 cm. Tym sposobem osiągamy stabilną i trwałą aplikację hydroizolacyjną przy najmniejszym nakładzie kosztowym. Natomiast efekt 98% pełnej termoizolacji uzyskuje się już na poziomie 8 cm pianki, zabezpieczonej silikonem z kruszywem. W zakresie technologii wykonywana są także tzw. „zimne dachy”, odbijające promienie słoneczne (silikon i kruszywo w kolorze jasnym).

Przedstawione systemowe rozwiązanie izolacji dachu posiada często wymagany (jako warunek uzyskania zlecenia) certyfikat NRO – oddziaływania ognia zewnętrznego dla układu dachowego i otrzymało klasę odporności ogniowej Broof t1.

Narastająco zwiększa się ilość i frekwencja zapytań od właścicieli obiektów, dotyczących prac dachowych wykonanych metodą natryskową, które zawiodły na ogół w przedziale 12 mies. od ukończenia. Niestety w tych przypadkach właściciele inwestycji trafiają do nas dopiero w momencie przerażenia i braku rozwiązań na przecieki do wnętrz obiektu. Na prawidłowość i pomyślny wynik zewnętrznej aplikacji dachowej metodą natryskową składa się wiele czynników które często pozostają w trakcie i po aplikacji niewidoczne gołym okiem. Zagrożenie wynika przede wszystkim z tego, że dla przeciętnego zleceniodawcy „puchnąca” pianka piance równa, a wybór materiału i wykonawcy często ogranicza się do proponowanej ceny za m2. W przypadku zewnętrznych aplikacji i montaży dachowych takie założenie jest wyjątkowo niebezpieczne. Dla przykładu materiał niesprawdzony pod względem stało-wymiarowości czy adhezji międzywarstwowej, mimo swojej pozornej „gęstości dachowej” i podanej informacji w zastosowaniach etykiety produktowej nie powinien trafiać na dach żadnego obiektu. Systemy dachowe LALLAFOM USA są wykonywane jedynie materiałami sprawdzonymi i cieszącymi się największą popularnością na rynku USA od ponad 20 lat. Nasze komponenty udostępniamy jedynie załogom posiadającym wyspecjalizowane doświadczenie w aplikacjach dachowych. Montaże najczęściej są przeprowadzane pod okiem naszego eksperta.

Z przyjemnością informujemy, że oferowany przez nas POLY-Si ROOFING SYSTEM ODZNACZA ZEROWY POZIOM REKLAMACYJNY dotychczas wykonanych zabezpieczeń dachowych!

POLY-Si Roofing System – Zobacz VIDEO Technologii Izolacji Dachu Płaskiego

TWÓJ OPIEKUN PRODUKTU

KONTAKT Z MIEJSCOWYM PRZEDSTAWICIELEM

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Treść wiadomości

Korzystając z formularza zgadzasz się z treścią Klauzuli informacyjnej.