Koszty ocieplenia pianą poliuretanową

Jednym z najpilniejszych do rozwiązania problemów współczesności jest oszczędność energetyczna.Człowiek stale boryka się ze wzrostem cen na źródła paliwowo-energetyczne. Dlatego też szuka się rozwiązań tego problemu i coraz częściej znajduje się je przede wszystkim w postaci prawidłowej termoizolacji, która zapobiega utracie ciepła.

W zimnych warunkach klimatycznych szczególnie ważne jest, aby budynek mieszkalny nie zamarzał, a pomieszczenia produkcyjne posiadały komfortowe warunki do pracy. Producenci nie przestają poszukiwać najlepszych rozwiązań. Obecnie takim rozwiązaniem jest ocieplanie pianą poliuretanową, której cena jest niezwykle umiarkowana w odniesieniu do poziomu oferowanej przez ten materiał efektywności izolacyjnej – stałej oszczędności energetycznej.

Cechy izolacji pianą poliuretanową

Izolacja pianą poliuretanową, inaczej PPU – to innowacyjny i bardzo wygodny materiał, który stosuje się  w izolacji ścian, przegród, podłóg, dachów, poddaszy  i innych powierzchni. Specjaliści uważają, że jest ona jedną z najlepszych technologii do ochrony przed mrozem, wilgocią i hałasem. Bez względu na cenę PPU uważana jest za niekwestionowanego lidera wśród termoizolatorów. Sprzyjają temu wszystkie te zalety, które ten materiał posiada:

  • Dobra adhezja do różnego rodzaju powierzchni
  • Idealne wygłuszenie
  • Zapobieganie przenikaniu zimna lub upału do wnętrza pomieszczenia
  • Długa żywotność
  • Niskie przewodnictwo cieplne
  • Ekologiczność
  • Eliminacja szwów, szczelin i pęknięć
  • Niewielka waga i wiele innych

Żaden inny produkt nie jest w stanie dać więcej niż piana poliuretanowa. Nic więc dziwnego, że tak przyciąga zainteresowanie konsumentów.

sealguard-min-min heatguard200-min-min heatguard250 heatguard250
Rodzaj materiału system termoizolacji otwarto komórkowy system termoizolacji zamknięto komórkowy system termoizolacji zamknięto komórkowy alifatyczna jednolita powłoka silikonowa
Gęstość 7-8 kg/m3 34-37 kg/m3 40-42 kg/m3 1,3 kg/l
Waga 477 kg 477 kg 477 kg 25 kg
Wydajność 45-55 m3/z zestawu 12-13 m3/z zestawu 11-12 m3 z zestawu 29 m2 z pojemnika 19 l.
Klasa palności E E E A/B w/g UL790
Warstwa izolacyjna 100 – 250 mm 30 – 70 mm 30 – 70 mm 1,0 – 2,0 mm
Zastosowanie wewnętrzna termoizolacja, izolacja dźwiękowa termoizolacja zewnętrzna/wewnętrzna, izolacja podwyższonej wilgotności zewnętrzna termo i hydro izolacja samopoziomujący system izolacji dachów hydroizolacja, ochrona anty UV, powłoka anty korozyjna

Koszt piany poliuretanowej

Ocieplenie pianą poliuretanową, której cena może różnić się od innych materiałów, wykorzystywane jest w różnych częściach domu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz: ściany, dachy, fundamenty, piwnice, podłogi i sufity itp. Oprócz zwykłych pomieszczeń mieszkalnych miejscami zastosowania są budynki komercyjne – hale, pawilonony, przechowalnie owoców i warzyw, kurniki i inne.

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Kod pocztowy (wymagane)

Treść wiadomości

Korzystając z formularza zgadzasz się z treścią Klauzuli informacyjnej..

Ten rodzaj termoizolacji w budownictwie został uznany za osiągnięcie XXI wieku. Technologia jest bardzo atrakcyjna z uwagi na to, że zapewnia doskonałą ochronę dosłownie każdego pomieszczenia przed niepotrzebnymi utratami ciepła, zapewniając oszczędność pieniędzy i ochronę zdrowia. Zapoznając się z naszym cennikiem i składając zamówienie każdy może uczynić swoje życie bardziej komfortowym.