Zespół LALLAFOM USA

Zespół LALLAFOM USA eksperci branży izolacji PUR.


Pierwsze ocieplenie poddasza pianką PUR w Polsce

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy obecny dyrektor generalny LALLAFOM USA, zapoznał polski rynek z amerykańskimi systemami ocieplenia poddasza pianą PUR, wprowadzając do Europy natryskową izolację otwarto-komórkową spod ręki jednego z najlepszych technologów w tej dziedzinie – Pana Dave Lall. To właśnie w Polsce wykonano pierwsze ocieplenia poddasza pianką na terenie Europy. Zdając sobie w pełni sprawę, że wprowadzanie od podstaw nowego produktu na rynek zawsze wiąże się z ryzykiem, po prostu rozpoczęliśmy szeroko propagować w sferze budowlanej wszelkie izolacje pianą PUR.

rynek pianki w Polsce

Wełna czy piana – praca zespołowa nad budową świadomości

Promowanie i upowszechnianie w Polsce technologii w dziedzinach – ocieplenie poddasza pianką PUR czy ocieplanie pianą PUR czy w ogóle izolacje pianką PUR wcale nie było łatwe. Po pierwsze, świadomość Polaków (od budowniczego po inwestora) nie była gotowa odpowiedzieć sobie na pytania wełna czy piana, pianka czy wełna, styropian czy piana PUR. Po drugie, ta świadomość nie była nawet przygotowywana do przyjęcie jakichkolwiek zmian technologicznych! Panował wszechobecny deficyt informacji na temat poliuretanowych izolacji natryskowych a dostęp do tych nielicznych był śladowy. Nie było też zaplecza sprzętowego w postaci maszyn do piany PUR. Dlatego wszystkie etapy wejścia na polski rynek zdobywaliśmy metodą nowych doświadczeń. Rynek poliuretanowy zaczął się rozwijać dzięki trafnie wytyczonej i umiejętnie realizowanej przez nas strategii opartej na:
– regularnym, stałym dostawom piany PUR (podstawa promocji produktów importowych); uczciwości w relacjach z partnerami; postawieniu na adekwatną cenowo jakość produktów kontra „najtańszą ilość”; pracy u podstaw oraz, na każdym etapie, w dziedzinie edukacji społeczeństwa (jeżeli jeszcze kilka lat temu pytano nas „co to jest?”, to obecna świadomość przesunęła się w kierunku porównywania jakości różnych, oferowanych izolacji pianą PUR i pytań „jaka marka?”, „jakie parametry?”).

Amerykańska śmietanka izolacji PUR pod jednym dachem

Pod koniec 2013 r., posiadając wystarczająco dobre rozeznanie w rynku, zbudowanym w dużym stopniu własnym udziałem, znając jego potrzeby i dysponując bezcennym doświadczeniem, związanym z ocieplaniem poddaszy pianą i izolacjami pianą PUR już w całej Unii Europejskiej – postawiliśmy kolejny „milowy” krok w naszej działalności na drodze ku najwyższym standardom i powszechnemu rozwojowi poliuretanowej izolacji natryskowej. Na terytorium Europy uruchomiliśmy dystrybucję amerykańskich (ulepszonych i zmodyfikowanych, uwzględniających potrzeby rynku europejskiego) izolacji PUR, zrzeszonych pod marką LALLAFOM USA. Prace nad stworzeniem i wdrożeniem „własnych” systemów izolacji PUR trwały kilka lat. Dzisiaj dostarczamy na rynek Europejski oczekiwany efekt naszych starań. Dostarczamy izolacje PUR, które łączą bezkonkurencyjną jakość z przystępna ceną i bezkonkurencyjną wydajnością.

Izolacje PUR marki LALLAFOM USA dostępne w każdym regionalnym zespole wykonawczym

W ciągu kilku lat udało nam się złożyć „szkielet” dzisiejszej, zespołowej grupy wykonawców izolacji pianą PUR, składającej się z ludzi, którzy nie obawiali się pójść w nowe i nieznane, którzy z dnia na dzień, z obiektu na obiekt stawali się specjalistami, zawodowcami, a obecnie ekspertami w ocieplaniu poddasza pianką i izolacjach pianą PUR. Jesteśmy głęboko przekonani i zgodni w tym, że sukces każdego zespołu i trwałość każdej firmy, oprócz wskaźników polityczno-ekonomicznych, w dużej mierze zależy od kierowania się uniwersalnymi wartościami moralnymi – ponieważ gospodarka nie powinna zniżać człowieka do poziomu środka produkcji, nie powinna zakładać, że maksymalizacja dóbr materialnych stanowi absolutny cel w życiu. Gospodarka powinna być natomiast przesłanką do godnego życia człowieka, jako istoty ludzkiej.

TWÓJ OPIEKUN

KONTAKT Z MIEJSCOWYM PRZEDSTAWICIELEM