Artykuły

Współczesne materiały termoizolacyjne

Zalety stosowania izolacji LALLAFOM® USA.

Termoizolacja domu

Znaczenie prawidłowego wyboru termoizolacji Waszego domu.

Sztywna piana poliuretanowa

Budowa domu lub budynku o dowolnym przeznaczeniu wymaga zaufania doświadczonemu specjaliście. Jeżeli macie w planach budowę domu za miastem, to przy braku własnego doświadczenia budowlanego musicie zwrócić się do firmy budowlanej, która zajmie się wykonawstwem w jak najkrótszym czasie i na jak najwyższym poziomie.

Hydroizolacja

Wodoodporne materiały uszczelniające są wykorzystywane przy budowie i modernizacji wysokich i niskich budynków mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej (kulturalnych, medycznych, edukacyjnych, religijnych). Mają również zastosowanie w rynku ,,agro”- przy budowie lub modernizacji obiektów hodowlanych i rolniczych (wiat, magazynów zbożowych, przechowalni owoców i warzyw).

Niepalne ocieplenie

Problem dotyczy prawie wszystkich izolacji. Pośród wszystkich cech materiałów budowlanych jest jedna, która w dużym stopniu wpływa na jego wybór – stopnień bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Natryskowa piana poliuretanowa

W ostatnich latach, jedną z najbardziej popularnych metod docieplania stała się natryskowa piana poliuretanowa. Do jej uzyskania stosowany jest specjalny składnik, który wykorzystany jest podczas reakcji egzotermicznej dwóch substancji – poliolu i izocyjanianu.

Hydroizolacyjne i uszczelniające pokrycia dachowe

Aby uszczelnić dach domu przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, stosowane są pokrycia dachowe i materiały hydroizolacyjne. Obecnie, oferowanych jest na rynku wiele rozwiązań, ale dopiero ich staranny wybór gwarantuje brak defektów, powodujących ostatecznie konieczność wykonywania kapitalnego remontu.

Ocieplenie metodą natryskowej piany poliuretanowej

Wszyscy rozsądni inwestorzy wykorzystują dzisiaj ocieplanie natryskowe. Główna właściwość metody — możliwość rozpylenia pieniącej się izolacji bezpośrednio na powierzchnie konstrukcji, oferuje uzyskanie bez łączeniowej warstwy izolacyjnej.

Hydroizolacyjne materiały smarne

Dla zabezpieczania elementów budynku, nadal stosuje się jeszcze standardowe, hydroizolacyjne materiały smarownicze. Stanowią one wielowarstwowe pokrycie, którego grubość może zmieniać się w zakresie od kilku milimetrów aż do kilku centymetrów.

Materiały do izolacji cieplnej

Przy budowie lub modernizacji każdego domu trzeba uwzględniać mnóstwo czynników. Jednym z najistotniejszych jest izolacja cieplna, dlatego na rynku spotykamy rozmaite materiały do termoizolacji. Porozmawiajmy o trzech podstawowych…

Współczesne materiały hydroizolacyjne

Wszystkie budowy znajdują się stale pod wpływem wilgoci i naturalnym jest potrzeba ich ochrony. Do tych celów służą szczególnie współczesne materiały hydroizolacyjne.

Miękka piana poliuretanowa

Miękka pianka poliuretanowa, nazywana potocznie elastyczną, już od ponad pół wieku występuje i jest pożądana na rynku materiałów, stosowanych w przemyśle meblowym.

Otwarto i zamknięto komórkowa piana poliuretanowa

Piana poliuretanowa, jako izolacja cieplna występuje w postaci sztywnej i półsztywnej. W zależności od jej struktury posiada odpowiednie cechy i parametry jakości, które trzeba uwzględnić przy jej doborze do specyfiki prac, unikając tym samym niepożądanych następstw błędnego zastosowania.

Zamknięto i otwarto-komórkowa struktura pian poliuretanowych

Termoizolacyjne piany poliuretanowe w zależności od swojej struktury, mogą występować jako strukturalnie sztywne lub półsztywne. Tym samym będą posiadać różne charakterystyki i właściwości, które należy brać pod uwagę przy specyfikacji instalacyjnej w celu prawidłowego wyboru rodzaju i przeznaczenia produktu. Struktura sztywnej piany poliuretanowej składa się ze sfery zamkniętych komórek, wypełnionych gazem o niższej termo-przepuszczalności niż […]