Termoizolacja domu

Pomimo, że niewidocznym zewnętrznie, to jednym z najważniejszych czynników struktury domu jest jego termoizolacja. To właśnie termoizolacja może odgrywać jedną z najważniejszych ról w określeniu czy Wasz dom jest w pełni ciepły, cichy, energooszczędny i wygodny.

Termoizolacja domów (elewacje, dachy, ścianki działowe w nowych budynkach lub przebudowa przestarzałych) pianą poliuretanową firmy LALLAFOM® USA pozwala osiągnąć ekologiczny, energooszczędny, hipoalergiczny dom na długie lata.

HeatGuard 150/200 – dwuskładnikowa, sztywna piana natryskowa o strukturze zamkniętych komórek, idealna do ocieplenia elewacji, piwnic, ścian, podłóg (z ogrzewaniem podłogowym), dachów płaskich.
SealGuard 500 – półsztywna piana poliuretanowa o strukturze otwartych komórek, idealnie nadająca się do ociepleń wewnętrzych połaci dachów i ścian, metalowych konstrukcji (garaży),podłóg, czy wnętrz pomieszczeń wymagających wygłuszenia.

HeatGuard 150/200 i SealGuard 500 – to termoizolacje, które nanoszone są bezpośrednio na/pod powierzchnie (ściany, dachy, podłogi). Materiał składa się z mikroskopijnych komórek (porów), które zapewniają termoizolację domu, jednocześnie gwarantując brak przeciągów. Dom ocieplony HeatGuard 150/200 i (lub) SealGuard 500 jest ciepły zimą i chłodny latem. Rachunki za energię są niższe, podczas gdy przenikanie powietrza i niedoskonałości podłogi oraz innych elementów konstrukcyjnych mogą zmniejszać efektywność energetyczną o 30%. Nasze systemy termoizolacyjne nie tylko przyczyniają się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię i pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale przyczyniają się również do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, chroniąc otaczającą przyrodę.
Innymi słowy termoizolacyjne systemy LALLAFOM® USA całkowicie wypełniają puste przestrzenie, tworząc długotrwałą powietrzną barierę a jednocześnie eliminując przeciągi tworzą doskonały efekt termoizolacyjny.

Termoizolacyjne systemy HeatGuard 150/200 i SealGuard 500 są przyjazne dla środowiska, proste i skuteczne. Cechy produktów naszej firmy, takie jak: zapobieganie tworzeniu kondensacji i powstawaniu pleśni, brak degradacji pod wpływem sezonowych wahań temperatury, opadów atmosferycznych, zanieczyszczeń powietrza, przy termoizolacji domu są kluczowe dla właścicieli domów i naszych klientów – przecież to właśnie oni będą w nich mieszkać.

Co więcej, przy takiej termoizolacji domu uzyskuje się jednolitą warstwę izolacyjną bez łączeń, poprzez które z czasem dochodzi do nieszczelności i ucieczki ciepła.

Zastosowanie termoizolacji systemem HeatGuard 150/200 i SealGuard 500 przy ociepleniu domu pozwala użytkownikom znacząco obniżyć wydatki na urządzenia grzewcze i klimatyzacyjne, których wydajność (wielkość) grzewcza i chłodząca może być zredukowana o 40% , nadal gwarantując obsługę tej samej powierzchni przy mniejszym poborze energii. Ponadto nasze systemy termoizolacyjne nie zawierają substancji chemicznych niszczących warstwę ozonową, freonu, HCFC, formaldehydów i azbestu, nie wydzielają substancji toksycznych.

Po termoizolacji domu systemami HeatGuard 150/200 i SealGuard 500użyte materiały nie tracą kształtu, nie osiadają i nie rozpadają się. W odróżnieniu od większości standardowych materiałów termoizolacyjnych, zachowują one swoją stałą efektywność, bez utraty parametrów współczynnika oporu cieplnego (R) podczas całego okresu żywotności budynku. Termoizolacja domu średniej wielkości wymaga jednego dnia pracy i budynek jest gotowy do użytkowania.